הגורמים להומוסקסואליות והטיפול בה – ד"ר ג'וזף ניקולוסי

, ,

קטעים מתורגמים מתוך הרצאתו של ד"ר ג'וזף ניקולוסי, הדוגל בגישה הרפראטיבית לטיפול במשיכה הומוסקסואלית.

ד"ר ג'וזף ניקולוסי הוא פסיכולוג אמריקאי הדוגל בגישה הרפראטיבית לטיפול במשיכה ההומוסקסואלית. הוא ייסד את הארגון NARTH, המגיש סיוע טיפולי לאלפי גברים ונשים, המתמודדים עם המשיכה לבני מינם.

בהרצאה מנתח ד"ר ניקולוסי את המודל המשפחתי העומד בשורש המשיכה ההומוסקסואלית. הוא מתאר את יחסי האב והבן, האם והבן, והאם והאב, המובילים למשיכה זו. הוא מתאר יחסים משפחתיים המביאים את הילד לבושה בעצמו ובגופו. הדבר בהמשך מוביל לרצון למלא את החסר, במסגרת של אינטימיות עם גברים אחרים.

ניקולוסי מסביר את ההבדל בין משיכה לבין זהות הומו סקסואלית. הוא מתאר ארבע שלבים של התפתחות המשיכה והזהות. ואיך התפיסה התרבותית היום גורמת לנערים לאמץ את הזהות ההומוסקסואלית, בגילאים צעירים יותר ויותר.

עוד נושא אליו מתייחס ניקולוסי הוא ההבדל בין המשיכה ההומוסקסואלית למשיכה ההטרוסקסואלית. גברים רבים מתארים את הרצון להראות כמו הגבר אליו הם נמשכים, ואפילו להיות הוא ממש. לעומת זאת, גברים הנמשכים לנשים לא מקנאים במראה או בגוף הנשי. היחסים הם יחסים של השלמה הדדית.

הטיפול הפסיכולוגי, בו דוגל ניקולוסי, עוסק בהרגשה של האדם ביחס לעצמו, ובאופן בו הוא תופס את עצמו. דרך הטיפול הוא מתקן חוויות ילדות שגרמו למטופל להרגיש רע עם עצמו. הטיפול לא מתמקד בשינוי המשיכה המינית, אך זהו דבר שמגיע מעצמו.

הוא מספר כי הוא נפגש עם מטופלים רבים שחוו שינוי במשיכה המינית, בעקבות התהליך הטיפולי.

הד"ר ג'וזף ניקולוסי מתייחס לטעויות במחקר

ניקולוסי מתאר את המגמתיות שהובילה את הסתדרות הפסיכולוגים האמריקאית למסקנה שאין אפשרות לשינוי המשיכה המינית. ההסתדרות הקימה צוות מחקר לבירור הנושא. שבעה מתוך שמונה חברים בצוות המחקר היו הומוסקסואלים מוצהרים. כך הוקם צוות מחקר המוטה על ידי אג'נדה מובהקת והתוצאה ברורה.

הדברים מתחברים עם עדותו של ד"ר ניקולס קאמינגס, נשיא ה-APA לשעבר, המספר כיצד שינה הארגון את היחס להומוסקסואליות, מתוך הטיה פוליטית וללא שיקול מדעי. המינית במסגרת טיפול פ

ההרצאה של ניקולוסי מעניינת ומחכימה. נשמח לשמוע בתגובות האם הזדהיתם עם המבנה המשפחתי או הנפשי שהוא מתאר.

אל תשכחו להפעיל את הכתוביות בעברית.

קודם

"רוב ההומוסקסואלים שטיפלתי בהם נשואים היום"

כללים לטיפול חיובי

הבא

הצטרפו לערוץ הטלגרם - יומן פתוח לשינוי

שתפו ועזרו לנו להשמיע קול:


מחקרים נוספים:


מחקר ענק קובע: "אין גן הומוסקסואלי"

אין גן גאה

במסגרת המחקר, ניתחו החוקרים דגימות של כחצי מליון איש. ומצאו קשר קלוש בין רכיבים גנטים בודדים להתנהגות, משיכה או זהות מינית. מסקנת המחקר – אין דרך לחזות את ההתנהגות המינית של אדם על פי המבנה הגנטי שלו


סרטים נוספים:


הסרט "אני מייקל" – סיפורו של מייקל גלץ

מייקל גלץ היה הומוסקסואל מוצהר ופעיל חברתי מפורסם למען זכויות הלהט"ב, עד שהכריז כי הוא כבר לא נמשך לגברים.
הסרט מתאר את התהליך שעבר, ואת התגובות הלא סובלניות של הקהילה ההומוסקסואלית.

מה דעתך על הפוסט?

פרטיך יישארו חסויים, תגובתך תפורסם בכפוף לאישור העורך ובהתאם לכללי האתר.
הכנסת האימייל אינה חובה.

6 מחשבות על “הגורמים להומוסקסואליות והטיפול בה – ד"ר ג'וזף ניקולוסי”

  1. בהחלט מצאתי הזדהות עם חלק משמעותי מהמבנה שהוא הציג, אבל לא הייתה התאמה בין הגילים שהציג לבין החוויה האישית שלי. גם היה משהו שהוא אמר לגביו שזה מעולם לא זוהה אצל מטופלים, ואני יכול להעיד על עצמי שאני החריג לכלל שלו.

    הגב
  2. כאשר אני מסתכל על מה שהוא אומר עם היחסי אבא-בן אני מוצא את זה נכון גם לגבי עצמי, וגם לגבי הרבה גברים גייז שהכרתי שמה סיפורים שלהם על הקשר עם האב הייתה בעייתיות כלשהי..

    אף על פי זאת, אני מאוד גברי ואני לא מחפש גבריות, אני יותר האקטיבי שמחפש את הפסיבי הכנוע וזה מעניין מאוד.. אין לי ספק שיש פה גורמים פסיכולוגיים, תמיד הרגשתי את זה. הרבה ממה שהוא אומר נכון. קצת מתעתע העובדה שהוא נוצרי שבא מדעה דתית, אבל עם זאת גם העובדה שהלהטבים הכתיבו את המוסכמות האלה שיש היום זה לא אובייקטיבי. מרתקת מאוד ההרצאה..

    הגב

כתיבת תגובה