הפרופסור נגד העולם – ראיון והרצאה של הפרופ' אבשלום אליצור

| , , , ,

ראיון, מאמרים והרצאה של פרופסור, המצדד בזכותו של כל אדם לבחור בשינוי נטייתו המינית

פרופסור אבשלום אליצור הוא פרופסור לפיזיקה, העוסק גם בתחום האתיקה והפסיכולוגיה. בהרצאותיו ובמאמריו מתייחס אליצור גם לסוגיית שינוי המשיכה ההומוסקסואלית, ומציג עמדה ייחודית ואמיצה.

בהרצאתו, סוקר אליצור מחקרים רבים העוסקים בגנטיקה של ההומוסקסואליות, בהיבט ההורמונלי והנוירולוגי, ובאפשרות לשינוי במשיכה המינית.

אליצור סובר כי נטייה מינית יכולה להשתנות, ואף הציג מחקרים התומכים בעמדתו. הוא מתנגד לטיפולי המרה אשר מוכוונים לשינוי הנטיה המינית, אך באותה מידה הוא מתנגד לכך שהמטפל ישלול אפשרות של שינוי מן המטופל המעוניין בכך, וישדל אותו להשלים עם העובדה שלא יוכל להשתנות כרצונו.

הוא מציג בעיות אינהרטיות להומוסקסואליות, כמו הקושי במציאת בני זוג, הקושי בהבאת ילדים, שיעורי דיכאון, חרדה ואובדנות גבוהים בקהילה, גם בקרב חברות המקבלות את ההומוסקסואליות ומכילות. וכן, חוסר הנאמנות בין בני זוג בקהילה ההומוסקסואלית. כל אלה ועוד מובילים הומוסקסואלים רבים, חילונים וליברלים, לבחון את האפשרות לשינוי המשיכה על מנת לחיות חיים הטרוסקסואליים.

אליצור מספר, כי בעקבות התבטאויותיו, פנו אליו אנשים רבים, חילוניים מהעולם ההומוסקסואלי, אשר מעוניינים בשינוי המשיכה ההומוסקסואלית, כי "לא טוב להם שם".

הוא מספר על רשימה של מטפלים, אשר מטופליהם חוו שינוי בהעדפה המינית, והוא סובר שזהו חוסר אחריות ופטרונות לומר לאדם שהוא לא יוכל להשתנות למרות רצונו.

הוא חושב שאם מטופל מעוניין בשינוי המשיכה, ואם המטפל מוכן לסייע לברר את משיכתו, אין לאף ארגון או הסתדרות רפואית להתערב בתהליך הטיפולי, ולומר להם שזה לא בסדר.

הרצאתו מרתקת ומומלצת לצפיה!

לקריאת הראיון באתר "עולם קטן".

לקריאת מכתב של הפרופסור בנושא שינוי המשיכה המינית.

מכתבו של הפרופסור לאתר YNET.

הרצאתו של הפרופסור בנושא שינוי המשיכה המינית:

חלק 1

חלק 2

המצגת מתוך הרצאתו של הפרופסור

ביולי 2020 בוטלה השתתפותו של הפרופסור אליצור בעצרת מחאה, בעקבות עמדותיו ביחס לחטיפת ילדי תימן וביחס לשינוי המשיכה המינית, להלן ראיון עם הפרופסור ברדיו 103:

קודם

מחקר: שכיחות ויציבות של רכיבי נטייה מינית במהלך גיל ההתבגרות והבגרות הצעירה

נישואי גבר הומוסקסואל וסטרייטית – האם זה עובד?

הבא

שתפו ועזרו לנו להשמיע קול:


מאמרים נוספים:


רק לא טיפולי המרה

טיפולי המרה

הלל בארי מסביר על טיפולי המרה. מה הבעיה בטיפולים אלו, על טיפולים שהצליחו, ומהי הדרך הנכונה לטפל במשיכה לאותו המין.


מחקרים נוספים:


מחקר ענק קובע: "אין גן הומוסקסואלי"

במסגרת המחקר, ניתחו החוקרים דגימות של כחצי מליון איש. ומצאו קשר קלוש בין רכיבים גנטים בודדים להתנהגות, משיכה או זהות מינית. מסקנת המחקר – אין דרך לחזות את ההתנהגות המינית של אדם על פי המבנה הגנטי שלו


סרטים נוספים:


אל תאמרו "נולדנו ככה"

ד"ר ליסה דיאמונד מסבירה מדוע הטענה "נולדנו ככה" אינה נכונה ואינה מסייעת לקהילה הגאה. היא מביאה מחקרים המאשרים כי משיכה מינית משתנה, וכי יותר אנשים מסוגלים להמשך לשני המינים.

הסרט "אני מייקל" – סיפורו של מייקל גלץ

מייקל גלץ היה הומוסקסואל מוצהר ופעיל חברתי מפורסם למען זכויות הלהט"ב, עד שהכריז כי הוא כבר לא נמשך לגברים.
הסרט מתאר את התהליך שעבר, ואת התגובות הלא סובלניות של הקהילה ההומוסקסואלית.

מה דעתך על הפוסט?

פרטיך יישארו חסויים, תגובתך תפורסם בכפוף לאישור העורך ובהתאם לכללי האתר.
הכנסת האימייל אינה חובה.

כתיבת תגובה