גם חילונים רוצים בשינוי המשיכה ההומוסקסואלית – פרופ' אבשלום אליצור

, , , ,

ראיון, מאמרים והרצאה של פרופסור, המצדד בזכותו של כל אדם לבחור בשינוי נטייתו המינית

פרופסור אבשלום אליצור הוא פרופסור לפיזיקה, העוסק גם בתחום האתיקה והפסיכולוגיה. בהרצאותיו ובמאמריו מתייחס אליצור גם לסוגיית שינוי המשיכה ההומוסקסואלית, ומציג עמדה ייחודית ואמיצה.

בהרצאתו, סוקר אליצור מחקרים רבים העוסקים בגנטיקה של ההומוסקסואליות, בהיבט ההורמונלי והנוירולוגי, ובאפשרות לשינוי במשיכה המינית.

אליצור סובר כי נטייה מינית יכולה להשתנות, ואף הציג מחקרים התומכים בעמדתו. הוא מתנגד לטיפולי המרה אשר מוכוונים לשינוי הנטיה המינית, אך באותה מידה הוא מתנגד לכך שהמטפל ישלול אפשרות של שינוי מן המטופל המעוניין בכך, וישדל אותו להשלים עם העובדה שלא יוכל להשתנות כרצונו.

הוא מציג בעיות אינהרטיות להומוסקסואליות, כמו הקושי במציאת בני זוג, הקושי בהבאת ילדים, שיעורי דיכאון, חרדה ואובדנות גבוהים בקהילה, גם בקרב חברות המקבלות את ההומוסקסואליות ומכילות. וכן, חוסר הנאמנות בין בני זוג בקהילה ההומוסקסואלית. כל אלה ועוד מובילים הומוסקסואלים רבים, חילונים וליברלים, לבחון את האפשרות לשינוי המשיכה על מנת לחיות חיים הטרוסקסואליים.

אליצור מספר, כי בעקבות התבטאויותיו, פנו אליו אנשים רבים, חילוניים מהעולם ההומוסקסואלי, אשר מעוניינים בשינוי המשיכה ההומוסקסואלית, כי "לא טוב להם שם".

הוא מספר על רשימה של מטפלים, אשר מטופליהם חוו שינוי בהעדפה המינית, והוא סובר שזהו חוסר אחריות ופטרונות לומר לאדם שהוא לא יוכל להשתנות למרות רצונו.

הוא חושב שאם מטופל מעוניין בשינוי המשיכה, ואם המטפל מוכן לסייע לברר את משיכתו, אין לאף ארגון או הסתדרות רפואית להתערב בתהליך הטיפולי, ולומר להם שזה לא בסדר.

הרצאתו מרתקת ומומלצת לצפיה!

לקריאת הראיון באתר "עולם קטן".

הרצאתו של הפרופסור בנושא שינוי המשיכה המינית:

המצגת מתוך הרצאתו של הפרופסור

ביולי 2020 בוטלה השתתפותו של הפרופסור אליצור בעצרת מחאה, בעקבות עמדותיו ביחס לחטיפת ילדי תימן וביחס לשינוי המשיכה המינית, להלן ראיון עם הפרופסור ברדיו 103:

ראיון בערוץ 7

קודם

משיכה הומוסקסואלית משתנה – מחקר מקיף

הסרט "אני מייקל" – סיפורו של מייקל גלץ

הבא

הצטרפו לערוץ הטלגרם - יומן פתוח לשינוי

שתפו ועזרו לנו להשמיע קול:


מאמרים נוספים:


לא תייבשו אותנו

אורי מספר על חברים שלא הקשיבו לקולות המייאשים, ועברו תהליך אמיתי של שינוי המשיכה המינית


מחקרים נוספים:


טרנסמניה

טרנסג'נדרים שהתחרטו

ד"ר טל קרויטורו מספרת על טרנסג'נדרים שהתחרטו על שינוי המין, ועל כל מה שלא רוצים שתדעו


סרטים נוספים:


בחרתי להתחתן עם אשה

נמשך לגברים והתחתן עם אשה

ראיון מרגש ונוגע ללב, עם בחור הנמשך לגברים אך בחר להתחתן ולהקים משפחה עם אשה. הוא מספר על הקונפליקט, על בחירתו, על הנישואין, ועל אהבתו ועל ומשיכתו לאשתו,

מה דעתך על הפוסט?

פרטיך יישארו חסויים, תגובתך תפורסם בכפוף לאישור העורך ובהתאם לכללי האתר.
הכנסת האימייל אינה חובה.

כתיבת תגובה